Co to są alkohole rzemieślnicze? 1

Wiele osób, które nie są jeszcze dobrze zaznajomione z tematem alkoholi rzemieślniczych, zupełnie nie wie, co tak właściwie kryje się pod tym terminem. Nie da się ukryć, że próba zdefiniowania alkoholi rzemieślniczych nie jest łatwa. Nie ma bowiem jednej sprawdzonej definicji, natomiast są pewne wyznaczniki uniwersalne, które mogą nam podpowiedzieć czy trunek jest rzemieślniczy, czy takowy nie jest.

Alkohole rzemieślnicze - czym są, jak je rozpoznać?

Trunki rzemieślnicze z roku na rok zyskują coraz więcej entuzjastów - co je odróżnia od masowo produkowanych alkoholi, dostępnych w każdym markecie i sklepie monopolowym? Jest to przede wszystkim:

 

  • skala produkcji

Alkohole rzemieślnicze różnią się od tzw. alkoholi przemysłowych przede wszystkim wielkością produkcji. Nalewki kraftowe, wódki kraftowe czy gin kraftowy robi się w niewielkich nastawach, w których łatwiej i sprawniej można kontrolować proces oraz czynnie w nim uczestniczyć. 

 

  • sposób wytwarzania

Po drugie w przypadku trunków rzemieślniczych charakterystyczny jest też sposób ich wytwarzania. Większość naszej produkcji odbywa się ręcznie. Od stworzenia nastawu, poprzez filtrację, rozlew, a następnie oklejanie butelek etykietami. 

 

  •  historia powstania i pasja 

Po trzecie historia i pasja. Za rzemieślniczymi trunkami zawsze stoi historia ich twórcy. Czasami jest to parę osób, które połączyła wspólna pasja do robienia dobrych trunków. 

Często jest to kontynuacja rodzinnej tradycji w rodzinie. Historia taka często zaczyna się w domowych piwniczkach i ogrodzie, a nawet ma kontynuację w kolejnych pokoleniach. 

 

  • twórca nie jest anonimowy

Po czwarte znany nam jest właściciel i twórca za trunkami rzemieślniczymi stoi człowiek i jego pasja. Taka osoba jest silnie związana ze swoją destylarnią i bardzo często 

firmuje trunki swoją osobą. To ważny czynnik odróżniający masy produkt od rzemieślniczego. Tutaj mamy pewność, kto stoi i za recepturami alkoholi kraftowych. 

 

  • wysoka jakość

Alkohole rzemieślnicze cechują się bardzo dobrym składem, powstają ze składników pozyskiwanych od lokalnych, sprawdzonych dostawców. Często właściciele i twórcy alkoholi kraftowych poświęcają swojej pracy całe życie, chcąc zapewnić Klientom jak najwyższą jakość oferowanych produktów, które w końcu często sygnują własnym nazwiskiem. 

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozjaśnił Wam nieco kwestię alkoholi rzemieślniczych. Przy okazji zachęcamy do zapoznania z naszym asortymentem produktowym. Na naszych wirtualnych półkach możecie spotkać trunki, które zostały przez nas starannie wyselekcjonowane. Za każdym z nich stoi rzemieślnik z pasją, historia oraz tylko i wyłącznie naturalne składniki!

 

Najlepszych degustacji! 

Master Distiller Stanisław Smarduch

 

 

      

Komentarze do wpisu (1)

16 maja 2024

Te alkohole czy nalewki od was są wyjatkowe mają świetny posmak są po prostu naprawdę dobre

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl